Wysokość wynagrodzenia zarówno za poradę prawną*, jak i za prowadzenie sprawy uzgadniana jest indywidualnie z każdym Klientem po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą oraz dokumentacją i zależy od stopnia zawiłości sprawy, nakładu pracy, jak również przewidywanego czasu jej trwania.
*Jeżeli Klient zdecyduje się na zlecenie jego reprezentacji w konkretnym postępowaniu sądowym (proszę nie mylić z postępowaniem przedsądowym np. mediacje/pertraktacje) wówczas koszt porady prawnej zostaje zaliczony na poczet kosztu prowadzenia sprawy, której to koszt zostanie wyceniony po szczegółowym zapoznaniu się ze stanem faktycznym sprawy, rodzajem i ilością dokumentów przedłożonych przez Klienta, oczekiwanymi w sprawie żądaniami Klienta (w przypadku rozwodu jest to np. orzeczenie rozwodu z winą czy bez, dochodzenie alimentów, ustalenia miejsca pobytu dzieci, uregulowanie kontaktów rodzica z dzieckiem, zabezpieczenie alimentów/m-ca pobytu na czas trwania postępowania etc.), ilością i rodzajem zarzutów w postępowaniu karnym etc.
Wynagrodzenie za świadczone przez Kancelarię usługi co do zasady jest płatne z góry. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość rozłożenia wynagrodzenia na dogodne dla Klienta raty. Sposób dokonywania rozliczenia za świadczoną pracę jest ustalany indywidualnie z każdym Klientem i dopasowany do potrzeb i oczekiwań Klientów Kancelarii.
Minimalne stawki* opłat za czynności adwokackie, jak również wysokość opłat za czynności adwokackie przed organami wymiaru sprawiedliwości określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1964 z późn. zm.).
*Należy mieć na uwadze, iż stawki minimalne ujęte w Rozporządzeniu są podane w kwotach netto, dlatego należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23 %.
KANCELARIA ADWOKACKA adw. Paulina Hrycyna oferuje następujące sposoby dokonywania rozliczeń za prowadzone sprawy i porady prawne:
– wynagrodzenie jednorazowe (wysokość honorarium ustalana jest indywidualnie przy uwzględnieniu niezbędnego nakładu pracy, miejsca świadczenia usługi, stopnia skomplikowania sprawy etc.),
– godzinowe (wysokość honorarium ustalana jest na podstawie czasu poświęconego na wykonanie danego zlecenia oraz ustalonej stawki godzinowej),
– ryczałtowe (stosowane w przypadku stałej współpracy, kwota wynagrodzenia ustalana jest w umowie o obsługę prawną, zwykle uiszczana w odstępach miesięcznych),
– wynagrodzenie z dodatkową premią w przypadku wygrania sprawy.